Stoły - maszyny do cięcia szkła

Stoły do rozkroju szkła Expoglass są maszynami wspomagającymi ręczny rozkrój szkła

Maszyny do cięcia szkła – dlaczego są tak przydatne w zakładzie szklarskim?

Stół do rozkroju szkła to maszyna, której prawidłowe wykonanie wymaga od producenta wieloletniego doświadczenia. Osobom współtworzącym firmę Expoglass zdecydowanie go nie brakuje, dzięki czemu urządzenia przez nas produkowane charakteryzuje innowacyjność oraz skuteczność w działaniu. Cechy te sprawiają, że każdy dotychczas opracowany w zgodzie z naszym zamysłem stół do rozkroju szkła wzbudza bardzo duże zainteresowanie wśród osób prowadzących firmy, których działalność opiera się na obróbce tego wymagającego materiału.

Galeria


opis


Podstawową funkcją wszystkich stołów do rozkroju szkła jest umożliwienie bezpiecznego i wygodnego załadunku szkła. Tafle szkła, ze względu na swą kruchość muszą być przenoszone w orientacji pionowej, inaczej mogłyby pęknąć pod własnym ciężarem. Aby można było bezpiecznie i wygodnie postawić tafle na stole, wystarczy wysunąć z blatu wsporniki załadunku, uchylić blat do pozycji pochylonej (około 80 stopni) i umieścić tafle na wspornikach. Po przeprowadzeniu tych operacji...

Katalog


Karta katalogowa zawierająca podstawowe dane techniczne produktu.

Szybka i prosta obróbka tafli dzięki maszynie do cięcia szkła

Decydując się skorzystać z oferty Expoglass, można być pewnym opłacalności podjęcia takiej decyzji co najmniej pod kilkoma względami. Najważniejszą zaletą wynikającą z podjęcia współpracy z nami jest oczywiście otrzymanie stołu do szkła, będącego łatwym w obsłudze, starannie przetestowanym na etapie jego produkcji i całkowicie nowym urządzeniem. Posługiwanie się nim pozwala efektywnie zabezpieczyć nawet najdelikatniejsze tafle szkła przed ich częściowym lub całkowitym uszkodzeniem. Ponadto oferowane przez nas maszyny do rozkroju szkła stale ulegają doskonaleniu, co powoduje, że oferta Expoglass obfituje w coraz nowocześniejsze modele urządzeń, wyposażone w opcje, których brakowało ich poprzednikom. Takie działanie pozwala uznać naszą firmę za jedną z przodujących pod względem własnego wkładu w rozwój rodzimego przemysłu szklarskiego.

Wysokie bezpieczeństwo użytkowania

Wzrost efektywności oraz redukcja liczby operatorów

Mniejsze straty materiałowe

Stoły do rozkroju szkła Expoglass są maszynami wspomagającymi ręczny rozkrój szkła, produkowane są w dwóch podstawowych rozmiarach:

  • Stół mały – wymiary robocze blatu – 1900 mm x 2800 mm
  • Stół duży – wymiary robocze blatu – 2400 mm x 3400 mm
  • Stół XL    - wymiary robocze blatu – 2600 mm x 3400 mm

WERSJA PODSTAWOWA


Stoły do rozkroju szkła Expoglass są produkowane w wersjach podstawowych, które opcjonalnie można „uzbroić” w dodatkowo wyposażenie.

UWAGA!!! Nie jest możliwe zainstalowanie dodatkowego wyposażenia po zakupie stołu. Konfiguracja wyposażenia musi być dokładnie określona w momencie składania zamówienia.

Cechy wersji podstawowych, są przedstawione poniżej:

Mały stół Duży stół Stół XL
Szerokość blatu 1900 mm 2400 mm 2600 mm
Długość blatu 2800 mm 3400 mm 3400 mm
Wysuwane wsporniki załadunku
Ręczne uchylanie blatu  ●  ●
Pneumatyczne uchylanie blatu  ●
Pokryty filcem szklarskim
Obwód blatu  pokryty listwami jesionowymi
4 skrętne koła poliamidowe z hamulcem
4 regulowane stopki pozwalające wypoziomować stół w miejscu pracy
2 dokręcane do spodu płyty stalowe ułatwiające załadunek przy pomocy wózka widłowego
Dolna belka podstawy wypełniona wibrowanym betonem ze zbrojeniem stalowym oraz rozproszonym z włókien polipropylenowych, w celu zwiększenia stateczności oraz sztywności konstrukcji  ●  ●
  • – zainstalowane w wersji podstawowej

Do naszych stołów można opcjonalnie zamontować cztery poniżej wyszczególnione  moduły:

  • System pneumatycznego uchylania blatu
  • Pneumatyczny łamacz wzdłużny
  • Pneumatyczny łamacz poprzeczny
  • System poduszki powietrznej

Możliwe kombinacje stołów przedstawione zostały poniżej:

Mały stół Duży stół
Pneumatyczne uchylanie blatu
Pneumatyczny łamacz wzdłużny
Pneumatyczny łamacz poprzeczny
System poduszki powietrznej

 

Załadunek szkła

Podstawową funkcję każdego z dostępnych w ofercie Expoglass stołów do cięcia szkła stanowi możliwość dokonywania za ich pomocą bezpiecznego i maksymalnie komfortowego zarazem załadunku materiału. Ze względu na swoją kruchość tafle szkła powinny być zawsze transportowane w pozycji pionowej, ponieważ niedostosowanie się do tego zalecenia grozi wystąpieniem na nich pęknięć. Pamiętać należy także o tym, że w celu bezpiecznego i wygodnego ustawienia tafli na stole do szkła wystarczy jedynie wysunąć z jego blatu wsporniki załadunku, a następnie pochylić blat pod kątem ok. 80 stopni, po czym umieścić tafle na wspomnianych wspornikach. Po wykonaniu tych czynności nie pozostaje nic innego, jak tylko opuścić blat do pozycji roboczej (poziomej). Gdy do tego dojdzie, stół do rozkroju szkła może zacząć działać. Uchylenie jego blatu jest bardzo istotne, ponieważ w dużym stopniu zwiększa poziom bezpieczeństwa i komfortu osób, które odpowiadają za obróbkę tafli, umożliwiając im dokonywanie załadunku znacznie większych tafli. Czynność ta przebiega jeszcze sprawniej w sytuacji, gdy dana osoba pracuje przy stole z uchyleniem pneumatycznym. Moduł uchylania pneumatycznego sprawia, że proces modyfikacji tafli szkła sterowany jest wyłącznie jedną dźwignią, ulokowaną na pulpicie sterowniczym stołu do szkła.

Rozłamywanie szkła – otwieranie rysy na szkle

Przeprowadzanie rozkroju szkła w dużym stopniu są w stanie usprawnić składające się na asortyment Expoglass pneumatyczne łamacze. W ich przypadku proces otwierania rysy dokonywany jest po ustawieniu tafli w taki sposób, by rysa znajdowała się nad łamaczem. Gdy warunek ten zostanie spełniony, wystarczy przycisnąć pedał przymocowany na pulpicie nożnym, który znajduje się pod stołem do szkła. Naciśnięcie pedału doprowadza do tego, że listwa łamiąca ulega wzniesieniu, napierając jednocześnie od spodu wzdłuż rysy na szkło, w wyniku czego materiał ulega rozłamaniu pod własnym ciężarem. Zależnie od tego, jakiej orientacji rozkrajamy szkło, zachodzi możliwość wykorzystania w tym celu stołu do rozkroju szkła wzdłużnego bądź poprzecznego.

Operowanie dużymi i/lub ciężkimi taflami

W przypadku posługiwania się dużymi i/lub grubymi taflami szkła naturalnym zjawiskiem jest występowaniem przy tym znacznego tarcia o powierzchnię blatu. Jak można się łatwo domyślić, zjawisko to nie sprzyja pracy operatora, a niekiedy nawet całkowicie uniemożliwia manipulowanie taflą przez jedną osobę. Dodatkowo zachodzi ryzyko, że znajdujące się na stole do rozkroju szkła kawałki materiału lub innego rodzaju zanieczyszczenia zdołają doprowadzić do trwałego zarysowania tafli. Zmniejszenie ryzyka wystąpienia tego typu sytuacji minimalizuje jednak zastosowanie systemu poduszki powietrznej, charakterystycznego dla proponowanych przez nas maszyn do rozkroju szkła. Zasada jego działania nie jest skomplikowana, a w dużym skrócie wygląda ona w następujący sposób: wysokociśnieniowy wentylator wtłacza powietrze (poprzez otwory) w przestrzeń pomiędzy blatem a taflami szkła, co doprowadza do sprężenia się powietrza, a także powstania naporu – od spodu w kierunku szkła. Wystąpienie takiej sytuacji powoduje, że tafle zaczynają w pewnym stopniu odrywać się od blatu, zaś opory tarcia podczas ich przesuwania po blacie stołu do cięcia szkła ulegają wyraźnemu zmniejszeniu.

Największe korzyści wynikające z użytkowania stołów do rozkroju szkła od Expoglass

  • Wysokie bezpieczeństwo użytkowania
    • stabilna, „ciężka” budowa zapewnia stateczności oraz sztywność podczas pracy
    • możliwość załadunku pionowego minimalizuje ryzyko pęknięcia tafli podczas umieszczania jej na stole  do szkła sposobem „po krawędzi”, nadwyrężenia pleców itp.
    • rozłamywanie szkła bez potrzeby wysuwania dużych formatek szkła poza stół
    • wprowadzony przez firmę Expoglass wysuwany pulpit nożny z automatycznym powrotem sprawia, że podczas załadunku szkła nie ma żadnych elementów stołu, o które operator mógłby się potencjalnie potknąć
  • Wzrost efektywności oraz redukcja liczby operatorów
    • Szybkie łamanie szkła – otwieranie rysy – wystarczy najechać taflą nad łamacz i przycisnąć pedał – nie ma potrzeby przytrzymywania przez dwie osoby dużej tafli poza blatem stołu do rozkroju szkła, podczas rozłamywania jej „na kancie”
    • możliwość operowania dużymi taflami w pojedynkę dzięki poduszce powietrznej uruchamianej na pedał (zminimalizowane tarcie, obydwie ręce są „wolne”)
  • Mniejsze straty materiałowe
    • Zminimalizowanie tworzenia się rys na szkle dzięki manipulacji materiałem przy użyciu poduszki powietrznej – zmniejszającej tarcie o blat i zanieczyszczenia znajdujące się na nim (tzw. igiełki, pył itp.)
    • Otwieranie rysy za pomocą łamaczy – znacznie prostsze od „starych sposobów” takich jak łamanie na krawędzi blatu. Dzięki temu zwłaszcza niewprawieni pracownicy z większą skutecznością odpowiednio rozłamują formatki.
    • Mniejsze prawdopodobieństwo nieodpowiedniego otwarcia rysy (linia rozłamania nie pokryje się z linią rysy, np. ucieknie w pewnym momencie całkowicie w bok) dzięki bardzo dobrej płaszczyźnie i sztywności blatów naszych maszyn do rozkroju szkła
  • Wieloletni okres użytkowania stołów Expoglass dzięki najwyższej jakości wykonania oraz użytych podzespołów
    • Cała produkcja wyrobu oraz obróbka podzespołów ma miejsce w Polsce, jest przeprowadzana przez wykwalifikowany personel oraz podlega stałej kontroli
    • Znakomita większość użytych podzespołów to wysokiej jakości elementy produkcji polskiej, włoskiej oraz niemieckiej
    • Nasze stoły do rozkroju szkła są wykonane z kształtowników o dużym przekroju, co sprawia, że blaty przez lata zachowują sztywność oraz płaszczyznę o pomijalnych odchyłkach
    • Wszystkie elementy zamienne są dostępne u nas
  • Ergonomia pracy
    • Stoły do szkła  z poduszką powietrzną wyposażone są w 2 gniazda 230 V oraz jedno gniazdo siłowe 16A, dzięki czemu możliwe jest podłączenie używanych narzędzi elektrycznych bezpośrednio do stołu, bez potrzeby podpinania przedłużaczy „plątających się pod nogami”
    • Odpowiednie, wypracowane wraz z klientami oraz wynikające z norm zharmonizowanych wymiary – wysokość, cofnięcie podstawy względem blatu itp. sprawiają, że praca przy maszynach do rozkroju szkła Expoglass jest wysoce ergonomiczna oraz bezpieczna
  • Oszczędność miejsca, wygoda użytkowania
    • Wszystkie nasze stoły posiadają cztery skrętne zestawy kołowe, dzięki czemu pomimo swojej wagi są mobilne
    • Możliwość uchylenia blatu znacznie zmniejsza całkowitą szerokość i może okazać się przydatna w przypadku wykonywania innych prac w zakładzie, np. rozładunku szkła przy dostawie z hurtowni.

Maszyna do cięcia szkła w przystępnej cenie


Nabywając jedną z proponowanych przez nas maszyn do rozkroju szkła, polecamy pamiętać o tym, że nie są one jednolite. Każdy ze stołów Expoglass wyposażony został w inne funkcje, co oznacza, że klienci stają przed szansą nabycia m.in. modeli z pełnym, jak i niepełnym wyposażeniem. Wszystkiego na ich temat można dowiedzieć się na naszej stronie internetowej. Już teraz jednak pragniemy zachęcić Państwa do zainteresowania się naszymi stołami do szkła, gwarantując, że ich zakup nie wiąże się z koniecznością głębszego sięgnięcia do kieszeni. Zakup jednej z maszyn stanowi mądrą inwestycję, skutkującą pozyskaniem stołu zdolnego do działania na najwyższym poziomie wydajności przez wiele lat. Jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ wystarczy jedynie odpowiednio i regularnie konserwować maszynę do rozkroju szkła, co nie niesie jednak za sobą konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Dlatego polecamy wszystkim zaopatrzenie własnych zakładów w przynajmniej jeden ze stołów produkcji Expoglass. Cena, w której są one dostępne, w największym stopniu zachęca do osobistego przekonania się o ich bardzo wysokiej jakości pod względem wykonania, jak i działania.

Powyższy opis oraz zdjęcia stanowią własność przedsiębiorstwa Expoglass. W związku z czym, zabrania się kopiowania, redystrybucji, publikowania, rozpowszechniania, udostępniania czy wykorzystywania w inny sposób całości lub części treści znajdującej się na witrynie www.expoglass.pl