Praca szklarza – nowoczesne realizacje

Praca szklarza to dziś już nie tylko wymiana zbitej szyby na nową, czy oprawienie lustra lub wstawienie obrazu w szklaną ramę. Sporo współczesnych zakładów szklarskich ma wiedzę i umiejętności, aby dokonywać m.in. wielkoformatowych szklanych realizacji. Często brakuje im jednak niezbędnych narzędzi i nowoczesnych maszyn, które znacznie ułatwiłyby pracę. Praca nad tego typu projektem rozpoczyna się u podstaw od najprostszej obróbki szkła.

Nowoczesne realizacje ze szkła

Nowoczesne realizacje ze szkła są bardzo często czasochłonne i bardzo precyzyjne. Ich wykonanie zajmuje wiele godzin i wymaga masy cierpliwości, skrupulatności i staranności. Stworzenie realizacji wykonanej ze szkła na lata znacznie przyspiesza wykorzystanie odpowiednich urządzeń i maszyn. Muszą się one charakteryzować wysoką jakością wykonania oraz szerokim spektrum zastosowania. Maszyny te powinny być także niezawodne i długowieczne, aby mogły służyć przez lata.

Obróbka szkła

Obróbka szkła to skomplikowany proces, na który składa się cięcie, szlifowanie, wiercenie oraz magazynowanie szkła. Wszystkie te operacje powodują wytworzenie formatki szkła, która następnie może być wykorzystana np. jako przeszklenie w budowanym domu. Sprawne, szybkie i efektywne przeprowadzenie powyższego procesu zapewni użycie podczas pracy nowoczesnych urządzeń i maszyn.

Maszyny szklarskie

Do cięcia szkła konieczne jest posiadanie świetnego stołu do cięcia oraz wytrzymałych narzędzi, np. nożyka do szkła, kątownika, liniału, cyrkla oraz noża na prowadnicy, który w języku potocznym nazywany jest grabkami lub T-cutter, dzięki któremu cięcie będzie precyzyjne oraz efektywne. W szlifowaniu pomogą: szlifierka bezkońcowa i popularna pionowa szlifierka krawędziowa. Wywiercenie odpowiednich otworów zapewnią otwornice i wiertarki do szkła, zarówno te przenośne, jak i wolnostojące np. dwuwrzecionowe wiertarki pionowe. Ostatnim etapem jest magazynowanie szkła, nie tylko tego, które już jest produktem skończonym, ale także tego, które jeszcze jest materiałem do pracy. Prowadzenie świadomej i korzystnej gospodarki magazynowej szkła ułatwią m.in. wysuwane magazyny na szkło i tafle szkła oraz regały i stojaki. Dzięki tym rozwiązaniom bezpiecznie i z wykorzystaniem jak najmniejszej przestrzeni produkty będą przechowywane, aby następnie trafić np. na budowę.

Realizacje na maszynach Expoglass

Na powyższym zdjęciu widzimy realizację fasady szklanej składającej się z kilkudziesięciu formatek szkła. Każda formatka posiada około 16 otworów wywierconych pod rotule. Szkło to było laminowane, a zatem każda gotowa już tafla w rzeczywistości wiercona była 32 razy, ponieważ dwie tafle zostały zalaminowane na koniec ze sobą. Wykonanie tej realizacji zostało znacznie usprawnione dzięki zastosowaniu wiertarki do szkła Expoglass Priam. Dzięki wysokiej precyzji obróbki na naszej maszynie udało się wywiercić około 2 tysiące otworów bez żadnego pęknięcia czy uszczerbku, w związku z czym obyło się bez żadnych strat materiałowych. Dodatkowo czas wykonania był nawet kilkukrotnie krótszy niż na mniej zaawansowanych wiertarkach poziomych. Całkowity czas wiercenia wszystkich tych formatek na wiertarce Expoglass Priam wyniósł 3 dni. Tak krótki czas udało się osiągnąć dzięki wykorzystaniu jej systemu pozycjonowania szkła, na który składa się listwa załadowcza i wiele odbojników ustawionych każdy do kolejnej pary otworów a także całkowite zautomatyzowanie samego procesu wiercenia, gdzie zagłębiające się wrzeciona są sterowane elektronicznie.

Polska firma Expoglass

Expoglass to młoda i prężnie rozwijająca się firma, która od ponad 5 lat świetnie radzi sobie na polskim rynku. Przez wiele lat zajmowaliśmy się obróbką szkła, dlatego też doskonale wiemy, jakie urządzenia szklarskie są niezbędne na polskim rynku i wiemy, jak je tworzyć. Dzięki dużej wiedzy z tego zakresu możemy naszym klientom dostarczać urządzenia dostosowane do ich potrzeb.

Jesteśmy dumni, że cały proces projektowania oraz produkcji naszych maszyn odbywa się w Polsce, przy zastosowaniu podzespołów krajowych oraz europejskich producentów. Nie tylko wspieramy polską gospodarkę, ale także mamy pełną kontrolę nad utrzymaniem odpowiedniej jakości produktów. Nasze urządzenia i maszyny cieszą się uznaniem w wielu krajach Europy i świata, czego dowodem jest zaufanie naszych klientów. Nasze maszyny wykorzystywane są do wielu realizacji. Jedna z nich opisana została powyżej.

Bogata oferta Expoglass

W naszym asortymencie znajdują się najwyższej jakości produkty od stołów do cięcia w wersji podstawowej i w wersji w pełni wyposażonej, przez wiertarki do szkła (Priam), aż po wielofunkcyjne stojaki na tafle szkła i spieki kwarcowe, których zastosowanie znacznie ułatwia magazynowanie produktów w dowolnym zakładzie. Zajmujemy się dystrybucją także wielu innych, różnorodnych produktów, dzięki czemu możemy spełnić oczekiwania względem maszyn szklarskich nawet najbardziej wymagających osób. Ponadto znaczna większość naszych produktów występuje w wielu wymiarach, co pozwala na dopasowanie maszyny perfekcyjnie do potrzeb i rozmiarów danego zakładu szklarskiego tak, by praca stolarza w danym zakładzie przebiegała jak najbardziej ergonomicznie.