Stoły - maszyny do cięcia szkła

Stoły do rozkroju szkła Expoglass są maszynami wspomagającymi ręczny rozkrój szkła

Maszyna do cięcia szkła – niezbędna w każdym zakładzie szklarskim


Lata działalności w przemyśle szklarskim, a co za tym idzie – również bardzo bogate doświadczenie w tym czasie nabyte, pozwoliły nam opracować własną wizję tego, jak powinna być skonstruowana maszyna do cięcia szkła, która po uzyskaniu swojej finalnej postaci koniecznie musi charakteryzować się działaniem na najwyższym poziomie.

Innowacyjne techniki zastosowane w procesie produkcji naszych urządzeń sprawiły, że obecnie stoły Expoglass są jednymi z najbardziej cenionych na polskim rynku i budzą zainteresowanie kolejnych osób oraz firm, zajmujących się na co dzień obróbką tego powszechnie używanego na całym świecie materiału, jakim jest szkło.

Galeria


opis


Podstawową funkcją wszystkich stołów do rozkroju szkła jest umożliwienie bezpiecznego i wygodnego załadunku szkła. Tafle szkła, ze względu na swą kruchość muszą być przenoszone w orientacji pionowej, inaczej mogłyby pęknąć pod własnym ciężarem. Aby można było bezpiecznie i wygodnie postawić tafle na stole, wystarczy wysunąć z blatu wsporniki załadunku, uchylić blat do pozycji pochylonej (około 80 stopni) i umieścić tafle na wspornikach. Po przeprowadzeniu tych operacji...

Katalog


Karta katalogowa zawierająca podstawowe dane techniczne produktu.

Łatwa obróbka tafli dzięki maszynie do cięcia szkła


Skorzystanie z oferty przygotowanej przez firmę Expoglass jest opłacalne z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze, podjęcie tego kroku skutkuje otrzymaniem łatwych w obsłudze urządzeń, którymi są odpowiednio wcześniej przetestowane i zupełnie nowe maszyny do cięcia szkła – proste w obsłudze, doskonale chronią tafle o różnych wymiarach przed ich uszkodzeniem. Po drugie zaś, pragniemy zauważyć, że nieustannie pracujemy nad doskonaleniem własnej oferty, by znajdowały się w niej wciąż nowe i lepsze od poprzednich wersji maszyny, wyznaczając tym samym trendy w polskim przemyśle szklarskim.

Wysokie bezpieczeństwo użytkowania

Wzrost efektywności oraz redukcja liczby operatorów

Mniejsze straty materiałowe

Stoły do rozkroju szkła Expoglass są maszynami wspomagającymi ręczny rozkrój szkła, produkowane są w dwóch podstawowych rozmiarach:

 • Stół mały – wymiary robocze blatu – 1900 mm x 2800 mm
 • Stół duży – wymiary robocze blatu – 2400 mm x 3400 mm
 • Stół XL    - wymiary robocze blatu – 2600 mm x 3400 mm

WERSJA PODSTAWOWA


Stoły do rozkroju szkła Expoglass są produkowane w wersjach podstawowych, które opcjonalnie można „uzbroić” w dodatkowo wyposażenie.

UWAGA!!! Nie jest możliwe zainstalowanie dodatkowego wyposażenia po zakupie stołu. Konfiguracja wyposażenia musi być dokładnie określona w momencie składania zamówienia.

Cechy wersji podstawowych, są przedstawione poniżej:

Mały stół Duży stół Stół XL
Szerokość blatu 1900 mm 2400 mm 2600 mm
Długość blatu 2800 mm 3400 mm 3400 mm
Wysuwane wsporniki załadunku
Ręczne uchylanie blatu  ●  ●
Pneumatyczne uchylanie blatu  ●
Pokryty filcem szklarskim
Obwód blatu  pokryty listwami jesionowymi
4 skrętne koła poliamidowe z hamulcem
4 regulowane stopki pozwalające wypoziomować stół w miejscu pracy
2 dokręcane do spodu płyty stalowe ułatwiające załadunek przy pomocy wózka widłowego
Dolna belka podstawy wypełniona wibrowanym betonem ze zbrojeniem stalowym oraz rozproszonym z włókien polipropylenowych, w celu zwiększenia stateczności oraz sztywności konstrukcji  ●  ●
 • – zainstalowane w wersji podstawowej

Do naszych stołów można opcjonalnie zamontować cztery poniżej wyszczególnione  moduły:

 • System pneumatycznego uchylania blatu
 • Pneumatyczny łamacz wzdłużny
 • Pneumatyczny łamacz poprzeczny
 • System poduszki powietrznej

Możliwe kombinacje stołów przedstawione zostały poniżej:

Mały stół Duży stół
Pneumatyczne uchylanie blatu
Pneumatyczny łamacz wzdłużny
Pneumatyczny łamacz poprzeczny
System poduszki powietrznej

 

Załadunek szkła

Podstawową funkcją wszystkich stołów do rozkroju szkła jest umożliwienie bezpiecznego i wygodnego załadunku szkła. Tafle szkła, ze względu na swą kruchość muszą być przenoszone w orientacji pionowej, inaczej mogłyby pęknąć pod własnym ciężarem. Aby można było bezpiecznie i wygodnie postawić tafle na stole, wystarczy wysunąć z blatu wsporniki załadunku, uchylić blat do pozycji pochylonej (około 80 stopni) i umieścić tafle na wspornikach. Po przeprowadzeniu tych operacji wystarczy, że opuścimy blat do pozycji roboczej – poziomej i możemy dokonać rozkroju materiału. Uchylanie blatu znacznie podnosi bezpieczeństwo i komfort podczas pracy oraz umożliwia załadunek większych tafli jednemu operatorowi. Ta czynność może być jeszcze prostsza jeśli dokonaliśmy zakupu stołu z uchylaniem pneumatycznym. W momencie kiedy posiadamy moduł uchylania pneumatycznego cały proces jest sterowany za pomocą jednej dźwigni na pulpicie sterowniczym.

Rozłamywanie szkła – otwieranie rysy na szkle

Pneumatyczne łamacze bardzo usprawniają proces rozłamywania szkła  a dokładniej proces otwierania rysy. Po wykonaniu rysy wystarczy, że ustawimy taflę w taki sposób aby rysa usytuowana była nad łamaczem i przyciśniemy pedał przymocowany na pulpicie nożnym pod stołem. Naciśnięcie pedału powoduje, że listwa łamiąca się podnosi, napierając od spodu wzdłuż rysy na szkło i materiał rozłamuje się pod własnym ciężarem. W zależności od tego w jakiej orientacji rozkrajamy szkło, możemy skorzystać z łamaczy – wzdłużnego lub poprzecznego.

Operowanie dużymi i/lub ciężkimi taflami

W przypadku manipulowania dużymi i/lub grubymi taflami szkła, wytwarza się duże tarcie o powierzchnię blatu. Zjawisko to utrudnia pracę operatorowi, a w niektórych przypadkach może uniemożliwić manipulowanie taflą w pojedynkę. Dodatkowym zagrożeniem jest zarysowanie tafli w momencie kiedy na stole znajdują się kawałki szkła bądź inne zanieczyszczenia. Występowanie tych problemów można zminimalizować poprzez skorzystanie z systemu poduszki powietrznej. Jego działanie wygląda następująco: wysokociśnieniowy wentylator poprzez otwory, wtłacza powietrze pomiędzy blat a tafle szkła, powietrze spręża się, napierając od spodu na szkło. Sprawia to, że tafle zaczynają w pewnym stopniu odrywać się od blatu i opory tarcia podczas przesuwania szkła po blacie są bardzo mocno zminimalizowane.

NAJWIĘKSZE KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z UŻYTKOWANIA STOŁÓW DO ROZKROJU SZKŁA EXPOGLASS Z PEŁNYM WYPOSAŻENIEM

 • Wysokie bezpieczeństwo użytkowania
  • stabilna, „ciężka” budowa zapewnia stateczności oraz sztywność podczas pracy
  • możliwość załadunku pionowego minimalizuje ryzyko pęknięcia tafli podczas umieszczania jej na stole sposobem „po krawędzi”, nadwyrężenia pleców itp.
  • rozłamywanie szkła bez potrzeby wysuwania dużych formatek szkła poza stół
  • wprowadzony przez firmę Expoglass wysuwany pulpit nożny z automatycznym powrotem sprawia, że podczas załadunku szkła nie ma żadnych elementów stołu, o które operator mógłby się potencjalnie potknąć
 • Wzrost efektywności oraz redukcja liczby operatorów
  • Szybkie łamanie szkła - otwieranie rysy – wystarczy najechać taflą nad łamacz i przycisnąć pedał – nie ma potrzeby przytrzymywania przez dwie osoby dużej tafli poza blatem, podczas rozłamywania jej „na kancie”
  • możliwość operowania dużymi taflami w pojedynkę dzięki poduszce powietrznej uruchamianej na pedał (zminimalizowane tarcie, obydwie ręce są „wolne”)
 • Mniejsze straty materiałowe
  • Zminimalizowanie tworzenia się rys na szkle dzięki manipulacji materiałem przy użyciu poduszki powietrznej – zmniejszającej tarcie o blat i zanieczyszczenia znajdujące się na nim (tzw. igiełki, pył itp.)
  • Otwieranie rysy za pomocą łamaczy – znacznie prostsze od „starych sposobów” takich jak łamanie na krawędzi blatu. Dzięki temu zwłaszcza niewprawieni pracownicy z większa skutecznością odpowiednio rozłamują formatki.
  • Mniejsze prawdopodobieństwo nieodpowiedniego otwarcia rysy (linia rozłamania nie pokryje się z linią rysy, np. ucieknie w pewnym momencie całkowicie w bok) dzięki bardzo dobrej płaszczyźnie i sztywności naszych blatów
 • Wieloletni okres użytkowania stołów Expoglass dzięki najwyższej jakości wykonania oraz użytych podzespołów
  • Cała produkcja wyrobu oraz obróbka podzespołów ma miejsce w Polsce, jest przeprowadzana przez wykwalifikowany personel oraz podlega stałej kontroli
  • Znakomita większość użytych podzespołów to wysokiej jakości elementy produkcji polskiej, włoskiej oraz niemieckiej
  • Nasze stoły są wykonane z kształtowników o dużym przekroju, co sprawia, że blaty przez lata zachowują sztywność oraz płaszczyznę o pomijalnych odchyłkach
  • Wszystkie elementy zamienne są dostępne u nas
 • Ergonomia pracy
  • Stoły z poduszką powietrzną wyposażone są w 2 gniazda 230V oraz jedno gniazdo siłowe 16A, dzięki czemu możliwe jest podłączenie używanych narzędzi elektrycznych bezpośrednio do stołu, bez potrzeby podpinania przedłużaczy „plątających się pod nogami”
  • Odpowiednie, wypracowane wraz z klientami oraz wynikające z norm zharmonizowanych wymiary – wysokość, cofnięcie podstawy względem blatu itp. sprawiają, że praca przy stołach Expoglass jest wysoce ergonomiczna oraz bezpieczna
 • Oszczędność miejsca, wygoda użytkowania
  • Wszystkie nasze stoły posiadają cztery skrętne zestawy kołowe dzięki czemu pomimo swojej wagi są mobilne
  • Możliwość uchylenia blatu znacznie zmniejsza całkowitą szerokość i może okazać się przydatne przypadku wykonywania innych prac w zakładzie np. rozładunku szkła przy dostawie z hurtowni

Maszyna do cięcia szkła w przystępnej cenie


Decydując się na nabycie jednej z oferowanych przez Expoglass maszyn znajdujących się w naszym asortymencie, warto mieć na uwadze fakt, iż są one różnorodne pod względem funkcji, które mogą zagwarantować. Posiadamy bowiem m.in. wersje stołów z pełnym, jak i niepełnym wyposażeniem. Więcej na ich temat piszemy w innym miejscu naszej strony internetowej, lecz już teraz możemy zachęcić Państwa do zainteresowania się nimi, zapewniając, że ich nabycie nie wiąże się z koniecznością głębszego sięgnięcia do kieszeni, a może skutkować zakupem maszyny, która będzie w stanie działać bez najmniejszego problemu przez wiele lat.
By tak się stało, wystarczy przeprowadzać regularnie ich konserwację, co nie wiąże się jednak z ponoszeniem dodatkowych opłat. Z tego powodu warto zadbać o to, by w Państwa zakładzie pojawiała się przynajmniej jedna wykonana przez Expoglass maszyna do cięcia szkła. Cena, za którą można ją nabyć, jest z pewnością dodatkowym argumentem.

Powyższy opis oraz zdjęcia stanowią własność przedsiębiorstwa Expoglass. W związku z czym, zabrania się kopiowania, redystrybucji, publikowania, rozpowszechniania, udostępniania czy wykorzystywania w inny sposób całości lub części treści znajdującej się na witrynie www.expoglass.pl